Coretan Bukan Sekadar Blogger ! | Julia Johari
Booking.com

Coretan Bukan Sekadar Blogger !


Hidup sebelum punya blog, semua kenangan cerita dibibir kepada seseorang demi seorang sama ada dia ikhlas mendengar atau terpaksa mendengar itu kita selalu kena jaga hati. Itu kisah 27 tahun lepas. Kini 5 tahun ke hadapan sampai tika ini,hidup selepas punya blog dirasakan satu perasaan yang sangat istimewa. Bayangkan setiap kenangan bersama keluarga tercinta, rakan taulan, diri sendiri bahkan satu group boleh dicoretkan dalam satu rangkaian yang bernama BLOGGER ! 

Ya, BLOGGER, Bukan Sekadar Blogger !
Menakjubkan jika blogger sesama blogger satu group bersatu hati, anjurkan bermacam aktiviti kemasyarakatan dan kegiatan sosial yang bermanafaat tambah kredit amalan pahala dalam masa yang sama.  

Bosan? Nak baca coretan Bukan Sekadar Blogger jemput bertandang satu-satu, memang ramai, ini adalah antara yang aktif dalam group Kelab Blogger Ben Ashaari.

Kelab Blogger Ben Ashaari

1 : Najeeb - katanajeeb.blogspot.com
2 : Lan - www.lancareno.com
3 : Erra - www.errakyra.com
4 : Qaseh - www.qasehdalia.com
5 : Ujang - azfar9897.blogspot.com
6 : Daus - www.redscarz.com
7 : Mawardi - 1) www.mawardiyunus.com
8 : Ben Ashaari - benashaari.com
9 : Dkna - www.dkna.my
10 : Sue Izza - myputeri21.blogspot.com
11 : Que - www.queachmad.com
12 : Kak Ma - www.kakitulis.com
13 : Yanty - www.yanty.my
14 : Fazrol - www.fazrol.com
15 : Fauzi - www.stylosport.com
16 : Huszaini - amrafahan.blogspot.com
17 : Fiza - www.dismybelog.blogspot.com
18 : Cikali - www.cikali.blogspot.com
19 : Zura - sepetpotpet.blogspot.com
20 : Nurul - nurulhafizahramli.blogspot.com
21 : Angah - www.themrizzo.blogspot.com
22 : Hafiz Rahim - hafizrahim.com
23 : Yaya - yayaflanella.blogspot.com
24 : Azmi - www.papablogger.my
25 : Razi - www.razzwey.com
26 : Farah Waheeda - www.bubblynotes.com
27 : Ida Baharum - www.idabaharum.com
28 : Uzu - www.kisahemasputih.com
29 : Hanim - rusukiri.blogspot.com
30 : PCL - www.nazlee.com
31 : Boni - www.bonikacak.com
32 : Eraz Fadli - www.erazfadli.com
33 : Awie - www.syedalwie.blogspot.com
34 : Irra- www.irrayyan.com
35 : Lisa - www.ciksepet.com
36 : FF - www.faizalfredley.com
37 : Lya - www.akifimtiyaz.com
38 : Nina - www.nynanieyna.com
39 : Che Mat - www.tiffinbiru.com
40 : Aimi Ika - www.aimisyafiqah.com
41 : Hariz - http://profhariz.com
42 : Nadia - http://miszrockers.blogspot.com
43 : Salina - www.kisahpondokkecil.com
44 : Potia - http://www.silenceblogz.com
45 : Faziera - www.faziera193.blogspot.com
46 : Acik - www.akupenghibur.com
47 : Zerra - eyrrazerra.blogspot.com
48 : junn - www.junnoutlet.blogspot.com
49 : Bro Din - fakarudin.com
50 : Nora - www.ummizarra.com
51 : Faz - fazariffen.blogspot.com
52 : Reena - www.mreena.com
53 : Awang - www.goldazone86.blogspot.com
54 : Deknab - www.deadnab.blogspot.com
55 : Ana - www.farhana-mohamad.blogspot.com
56 : Nett - www.mamaspecky.blogspot.com
57 : Sue Sopian - www.suesopian.com
58 : AyueJean (AJ) - www.ayuejean.com
59 : Munirah izzan - www.munirahizzan.com
60 : Nani - http://mamakembar3.blogspot.com
61 : Eiza - www.greenappleku.com
62 : Zarin - www.anazarin.com
63 : Sohoque: 1) http://sohoque.com 2) http://eXplorasa.my
64 : Risi - http://www.risiyusoff.com
65 : Nik Fatihah - http://fatihahfazlin333.blogspot.com/
66 : Saidila - www.saidila.com
67 : Mas - http://anilwanina.blogspot.com
68 : Lynda Azlinda Alin - www.azlindaalin.com
69 : Diya nadia - www.pinkymomma.com
70 : Nina Mirza - www.ninamirza.blogspot.com
71 : Rara - www.safurara.com
72 : Julia Johari - www.juliajohari.com
73 : Lia Hasty - www.liahasty.com
74 : Shark - www.ceritashark.com
75 : Mar - www.puterymemory.com
76 : Zura/Chanteq - www.azurarahman.com
77 : Yoorin - yoorinmelacolea.blogspot.com
78 : Yanie - www.yanieyusuf.com
79 : Fir - www.firdausmatradzi.blogspot.com
80 : Akmar - akmarsufyan.blogspot.com
81 : Kak sue - www.shuhaidakabdy.com
82 : Mummy aismar - yatizul.com
83 : Zizie - www.ziziezack.com
84 : Eirna - www.eirna-nurasikin.blogspot.com
85 : Tira - athirahdiyana87.blogspot.com
86 : Allene - www.mommylin.com
87 : Iena eliena - www.ienaeliena.com
88 : Mas Saari - www.massaari.com
89 : Helena - www.windowsofothers.blogspot.com
90 : Ruzita - http://ruzitakitchen.blogspot.com
91 : DekNab - deadnab.blogspot.com
92 : Apak aka Zul - matatakberhijab.blogspot.com
93 : Aliah - http://montelcat.blogspot.com/
94 : Wan Zul - www.wzfadhlan.com.
95 : Maryam - assiddeeeqah.blogspot.com
96 : Kecik - kanvasdakwat.blogspot.com
97 : Ainaa - www.nikainaa.com
98 :Mimin - miminadam.blogspot.com
99 : Azie- http://www.azirahman.com
100 : Bella - bellaidura.com
101 : AdkDayah - http://kanvaskehidupanku.blogspot.com
102 : Nizam - http://www.bahejabella.blogspot.com
103 : Ubai - http://www.kataubaid.blogspot.com
104 : SyafikFikri - http://syafiqfikri.blogspot.com
105. Yaya Cendana - www.yayacendana.com
106. Anez Zamri - http://sweetlikewhat.blogspot.com
107. Amalina Hussain - amalinahussain.blogspot.com
108: dya mohamad - dyapunyabelog.blogspot.com
109. Laily Shaheerah - www.lailyqaisyirah.com
110. Farah dafri - www.farahandherpandasuit.blogspot.com
111. Putera Helmei - puterahelmei.blogspot.com
112. Zatie suhaide - izatie91.blogspot.com
113. CN - www.cekgunorazimah.com
114. Nurul atiqah - sarahorked.blogspot.com
115. ieta - www.blogieta.com
116. Syima - www.syimayusuf96.blogspot.com
117. YB Shehan - www.shehanzstudio.com
118. Qasehsu - www.letzwok.com
119. My - http://mylifesstoryblog.blogspot.com
120. Lyssa Faizureen - www.lyssasecret.com
121. SA - suriaamanda.blogspot.com
122. Mera - merahussain.blogspot.com
123. Fendi - www.notapurba.com

124. bonde - www.bondezaidalifah.com
125. Shaila- www.illazwritter.com


Kalau rajin, update blog list blogger-blogger ni semua dalam blog anda, jika kalian tak ada blog, simpan link entry blog julia ni mana tahu bosan dan nak cari maklumat boleh click mana-mana panduan blogger didalam list diatas ye. 

Terima kasih sudi membaca, julia sangat hargai pembaca seperti anda termasuk silent reader.

10 comments:

  1. best la.. hehehe kita bukan group BBA tu.. kita is tak layak.. ngeeee

    ReplyDelete
  2. kita bukan KKBA..uhuks...blogger picisian kann..

    ReplyDelete
  3. Tengok korang pun memang seronok.. selalu tengok Ju join event KBBA dah macam adik beradik je.. ada je aktiviti yang best2 korang join & event yang best2, makan yang best2, siap bawa ahli keluarga lagi.. memang terbaek :)

    Tapi 1 je tak berkenan. (tolong jangan kecam i.. ini pendapat i je) kalau kat IG tu, sorang iklankan sesuatu produk, semua KBBA akan up gambar yang sama, yes sis paham tu adalah satu strategi untuk mempromosikan sesuatu produk, kadang2 ia menjengkelkan sebab kenyakannya friendlist kt IG sis ialah Ahli KBBA (salah sorangnya Adik Juju sayang ni:) ) yang sis dah friend before you ahli kelab tu lagi :)
    Sorry again, bukan nak condemn, cuma luahan je.. apa2 pun Juju & KBBA tetap the best ;)

    ReplyDelete
    Replies
    1. betul jugak apa yang dikatakan itu..
      akan dibincangkan nanti.
      heheh..
      thanx for feedback..
      kami takkan kecam orang :)

      Delete
  4. tu dia...
    rajin benor akak kita buat list..
    nombor 74 tu kita punya :)

    ReplyDelete
  5. Nk jadi kbba tu cmne la.. kt ni blog picisan. Good luck and have a nice day.

    ReplyDelete
  6. rajinnyee ju buat list..
    ni kbba lain kene bg kredit rm10.60 ni..hihi

    ReplyDelete
  7. wah ramai.
    aida ni tak kira grup.
    semua yg rasa nya mesra dgn aida, aida fren aje.
    terutama yg selalu selisih bahu time blogging la :)
    anyway congrats to kbba. menaikkan taraf blogging blogger ni ke satu tahap yg disegani.

    ReplyDelete

Sharing is Caring, Thank You Drop Some Comment Here :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Booking.com